Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Materiały do budowy dachu - przegląd

Wielu osobom wydaje się, że skompletowanie materiałów do budowy dachu nie jest skomplikowane. Wystarczy zastanowić się nad tym, czy bardziej odpowiada nam dach z blachodachówek, czy też klasyczne rozwiązanie, potem zaś można już przystąpić do pracy. Niestety, rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana, a tym samym również lista produktów, w jakie powinniśmy się zaopatrzyć – o wiele dłuższa.

Belki stropowe

Belki stropowe są nieodłącznym elementem budowlanym każdego stropu, a choć najczęściej wymienia się w ich kontekście belki stropowe Tetriva, na rynku dostępnych jest też wiele innych rozwiązań. Różne typy belek mają specyficzne dla siebie właściwości i dopiero zapoznanie się z nimi może dać nam pewność, że budowa domu będzie przebiegać prawidłowo.

Kontrłata

Choć nazwa tego materiału budowlanego może budzić rozbawienie, w praktyce kontrłata ma bardzo ważne zadanie do zrealizowania. Mamy w jej przypadku do czynienia z kantówką nabijaną na krokiew po to, aby zachować dystans pomiędzy izolacją wiatrową i łatą. To właśnie dzięki niej zarówno wilgoć, jak i woda opadowa może swobodnie spływać po izolacji.

Membrana dachowa

To właśnie dzięki membranie dachowej tak termoizolacja, jak i sama konstrukcja dachu jest chroniona przed wilgocią z zewnątrz. Membrana odprowadza też wilgoć pochodzącą z ocieplenia. Przyczyną niższej od oczekiwanej sprawności materiału izolacyjnego bardzo często jest właśnie jego zawilgocenie, membrana dachowa chroni więc przed tym zjawiskiem zwiększając wydajność dachu.

Witryna stworzona na platformie