Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Jakie materiały wybrać do budowy domu?

Gdy pada pytanie o to, jakie materiały wybrać chcąc wybudować dom, zwykle nie mamy poważniejszych problemów z udzieleniem na nie odpowiedzi. Chętnie mówimy o oknach i drzwiach, długo możemy też mówić o tym, jak wyobrażamy sobie elewację budynku. Czy jednak zamyka to temat? Zdecydowanie, nie! Istnieją dziesiątki materiałów, którym nie poświęcamy zbyt wiele uwagi, a które można uznać za równie ważne.

sklep budowlany sdb24.pl

Bloczki betonowe bez tajemnic

Osoby, które szukają alternatywy dla klasycznych cegieł oraz pustaków, coraz częściej pochylają się nad bloczkami betonowymi zastanawiając się nad tym, jakie mogą być ich zalety. Zawsze mają one kształt prostopadłościany, klasy betonu, z których są wykonane, różnią się jednak w zależności od tego, jakie funkcje bloczki mają do spełnienia. Tym, co sprawia, że budzą tak duże zainteresowanie, jest przede wszystkim konkurencyjna cena. Nie bez znaczenia jest i to, że służą do budowy niezbyt grubych ścian.

Folia fundamentowa

Innym materiałem, któremu wypada poświęcić przynajmniej chwilę uwagi, jest folia fundamentowa. To znakomite rozwiązanie wówczas, gdy zależy nam na rzeczywiście skutecznej ochronie murów. Zapewnia doskonałą szczelność, a ponieważ wykazuje się dużą odpornością na przebicie, daje nam pewność, że będzie nam służyć przez lata.

Pustak wentylacyjny

Jeśli zastanawiamy się nad grawitacyjnym systemem wentylacyjnym, pustak wentylacyjny z pewnością okaże się znakomitym rozwiązaniem. Jest odporny na mrozy, nie wymaga dodatkowego obmurowania, a ponieważ zwykle wykonuje się go z lekkiego betonu, sama praca z nim związana nie jest ciężka i skomplikowana.

Witryna stworzona na platformie